איך להקל על עקיצות ולעקוץ את הממסד

שוב קיץ, והיתושים אכזריים מהרגיל. וכאילו שלא הספיקו לנו היתושים המקומיים טורדי המנוחה ועוכרי השינה שלנו, הצטרף אליהם לאחרונה חבר חדש, נמר אסיאתי, לא פחות. כמו נמר אמיתי הוא אורב גם ביום, מתנפל, נוגס ומשאיר עקיצה בגודל משאית ממוצעת ומגרדת כמו גיהינום קטן ואסיאתי.

בכל פעם מתחילה המלחמה בגירוד. למרוח את התכשיר הזה, את הג'ל ההוא. לפעמים נרשמת הפוגה קלה, אך במהרה הגירוד המציק חוזר במלוא המרץ ודורש את תשומת הלב המגיעה לו.

aloe-veraובכן, היום מצאתי את המזור לצרותי – אלוורה! יופי, באמת מה חדש, תשאלו. שום דבר חדש, אענה. זה בדיוק העניין, שום דבר חדש. לא תכשיר, לא קרם, לא משחה, לא תוספת גלוטן ולא חומרים משמרים. רק קצה קטן של עלה של אלוורה אמיתית. לוחצים, מורחים, ובאופן מפתיע – זה עובד! יותר מכל תכשיר אחר שניסיתי עד היום, בכל מקרה.

חברות התרופות, כמובן, לא יאהבו את הפתרון הזה. על עציץ אי אפשר להוציא פטנט. עציץ אינו מתכלה ואינו נגמר, הוא צומח כל הזמן מחדש, הממזר. עם עציצים אי אפשר למנף, להתרחב, לגדול, להשתלט ולכבוש. אני תוהה כמה מאות מיליוני דולרים נוזלים להם מכיסנו אל חברות התרופות. כמה מחקר, פיתוח ושיווק מושקע בכל אותם תכשירים (שחלקם, כמובן, מכילים – אלוורה!), כשכל מה שצריך זה עציץ קטן וסימפטי וזוג מספריים.

אז עשו לעצמכם טובה הקיץ. אמצו עציץ. התייחסו אליו יפה, השקו אותו מדי פעם. וכשתגיע עת החירום היתושי, הוא יעניק לכם מטובו חזרה.

5 תגובות בנושא “איך להקל על עקיצות ולעקוץ את הממסד”

 1. אהבתי את התוסף שהצעת, יכול להיות שאעבור להשתמש בו. האם הבחנת שהוא האט את טעינת הבלוג? והאם ה Preview מובנה בו או שזה תוסף נפרד?

  1. לא שמתי לב להאטה בגלל התוסף הספציפי הזה. אני מניח שהשילוב של כל התוספים יחד לא עוזר למהירות, אבל נראה לי שזה לא חמור מדי.
   ה-preview זה תוסף אחר – http://wordpress.org/extend/plugins/live-comment-preview/
   וגם כדאי לך להתקין את התוסף שמאפשר להרשם על תגובות – http://txfx.net/code/wordpress/subscribe-to-comments/
   (אתה במיוחד צריך לדעת שזה חשוב 🙂 )

   1. *לול*

    האמת היא שאני עדיין משפץ ומוסיף פה ושם – יש לי נסיון רע עם תוספים, ושנאה עזה לבלוגים בהם הרשמה לתגובות היא בגדר ברירת מחדל.

    תודה על הקישורים וההמלצה, הוספתי ל to-do-list =]

    זיגמונד

 2. הלוואי והם לא היו יכולים להוציא פטנט על צמחים. הם בהחלט יכולים, והם גם עושים את זה. ובדרך גם מוודאים שהזרע של הצמח – תירס, למשל – ישרוד רק עונה אחת, כדי שהחוואים יהיו תלויים בתאגיד המרושע שלהם. והכי מעצבן, אם זה לא מספיק – הגנים של הצמחים החדשים שהם הוציאו עליהם פטנט _שונו_ ועוותו וכשהם נשתלים, הם מתחילים לשנות את הגנים של הצמחים שהיו שם קודם, אבל הם הרי לא שורדים מעבר לעונה אחת, והגנים הטהורים של הצמח הולכים ונעלמים.

  אני לא זוכרת באיזה סרט ראיתי את זה, אבל זה קורה בדרום ארה"ב ובדרום אמריקה. נדמה לי שהתאגיד הוא מונטסנטו, למרות שאני לא בטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *