הרשמה לעדכונים

By Email
RSS Feed

עמודים

חיפוש באתר

אודיסאה אוטיזם אינטרנט אמת אקטיביזם בלוגים גוגל גוף גירוש דאגלס ראשקוף דת זמן חברה חזירות טוויטר טכנולוגיה טלויזיה כתיבה מדיה מדיה חברתית מדע מדרון חלקלק מהמגירה מוזיקה מוזר מוסר מידע נפש ספרות עיתונות ערוץ 2 פאשיזם פוליטיקה פיזיקה פייסבוק פילוסופיה פרסום קולנוע קפיטליזם שטויות שפה תודעה תל-אביב תרבות תרבות דיגיטלית

פוסטים אחרונים

תגובות אחרונות

חולדאי, תחילת הסוף

זיוה שטרנהל כותבת בהארץ על חוברת ה"חזון" של עיריית תל-אביב לשנת 2025:

הבעיה המתגלה בחוברת אינה קשורה רק לעובדה שבצילומי מודלים עתידיים קל לייפות את המציאות, ושהבטחות יפות המופיעות בפרסומים יחצ"ניים מסוג זה (הבחירות לרשויות העירוניות יתקיימו בעוד שנה), נותרות בהרבה מקרים רק על דפי הכרומו. דומה שבלהט החזון, הראוי כשלעצמו להערכה כניסיון לחשוב לטווח ארוך, נשכחו רוב תושביה של העיר. למעשה, ראש העיר ורשויות התכנון מיישרים קו עם משרד האוצר: תל אביב של שנת 2025 תתאים את עצמה לעשירון העליון: היא תספק לו מגורים, תרבות, אתרי בילוי ומקומות עבודה. כל היתר יצטרכו להתפנות למקומות אחרים.

דומה שההתלהבות שראש העיר, רון חולדאי, מגלה באחרונה עלולה לחבל באופיה הייחודי של העיר. מערך של רחובות מגורים קטנים ושדרות ירוקות שבהם נשמר קנה המידה האנושי הוא זה שמעניק לעיר את אופיה הייחודי. אם ראש העיר איננו מבין עקרונות תכנון בסיסיים ואת משמעות הפגיעה המתוכננת בעיצוב המקורי של גן יעקב, הוא לא יוכל להתמודד עם הצורך לצופף ולהגביה את העיר בצורה מושכלת מבלי להפוך אותה לעוד סמל של פרובינציאליות מנוכרת בעידן הגלובלי.

נצרף זאת לגילויי הביריונות המתנשאת שחולדאי מפגין שוב ושוב, ואין מנוס מלהגיע למסקנה – חולדאי לא רואה אותנו. הוא שבוי במגדלים שהוא בונה לעצמו. הוא לא מבין את תל-אביב. אולי יש לו כוונות טובות, אבל הוא לא מוכן להקשיב. חולדאי לא מתאים. הוא צריך ללכת.

5 תגובות ל“חולדאי, תחילת הסוף”

 • תגובה מאת אדר
  תאריך 25/12/2007 11:02

  נשמע די נורא, אני חייבת לציין. נראה לך שהתל אביבים יעיפו אותו?

 • תגובה מאת מרגוליס
  תאריך 25/12/2007 15:31

  אי אפשר לדעת. אני מקווה שכן, כדי שסדר העדיפויות של העיר יתאזן.

 • תגובה מאת אשר עידן
  תאריך 25/12/2007 18:40

  אף מילה על מרגוליס
  למה זה מטריף את דעתך
  שמצטטים אותי???????????????????
  מה מפחיד אותך????????????????
  לא ביקשתי מברק חכמוב כלום
  לא ביקשתי שמנכל גוגל יצטט אותי

 • תגובה מאת מרגוליס
  תאריך 25/12/2007 21:58

  המממם.

 • תגובה מאת אדר
  תאריך 26/12/2007 01:25

  כן.

תגובה