ילדים רעבים. זמן לעזור

בעוד אנו עוסקים בעניני היום-יום שלנו מאות אלפי ילדים באפריקה נמצאים בסכנת מוות כתוצאה מרעב.

ילד רעב בניז'ר

שתי כתבות ששחר שיתף היום הוציאו אותי משלוותי והביאו לתשומת ליבי את משבר הרעב ההולך ומתעצם במערב אפריקה, בעיקר בניג’ר. בעקבות מיעוט גשמים בשנה שעברה “עונת הרעב” במערב אפריקה התחילה מוקדם מהרגיל והביאה מיליוני אנשים וילדים לרעב קשה.

קשה להשאר אדיש למול התמונות. הן מעלות דמעות בעיניים. אי אפשר לתאר את הסבל שנגלה בהן. זהו סבל בצורתו המיידית, הישירה, הגולמית ביותר. יש הרבה סבל בעולם וגם קרוב יותר אלינו, אבל לפעמים אנו נתקלים בו – גם אם רק דרך תמונה – והוא חודר מתחת לעור ואין ברירה אלא להגיב.

אז המינימום שאפשר לעשות הוא כמובן לתרום. הנה ארגונים שאוספים תרומות לסיוע:
Oxfam
Save the Children
ויש גם את World Food Programme של האו”ם.

וחוץ מזה שתפו, הפיצו, כתבו. מה שעושים פה באינטרנט הזה.

7 תגובות בנושא “ילדים רעבים. זמן לעזור”

 1. הבעיה באפריקה זה לא שאין מספיק תרומות של מזון. הבעיה היא שהמזון הזה לא מגיע למי שצריך אותו, עקב מלחמות, וממשלות מושחתות.

  תמצא מקום שבו אפשר לתרום כלי נשק להגנה עצמית לתושבי אפריקה, ומקום שאפשר לתרום קפיטליזם וזכויות קניין. זה מה שהם באמת צריכים.

  1. דניאל: אין ספק שהמצב באזורים מוכי הרעב באפריקה בעייתי מאוד, ושתרומה של מזון לא תמיד מצליחה לעזור, מכל מיני סיבות.
   אבל דווקא בנוגע לטענה שלך בעניין "תרומת קפיטליזם וזכויות קניין" יצא לי לקרוא ולשתף אתמול, קצת אחרי הפריטים החדשותיים שמרגוליס מזכיר כאן, מאמר דעה מאוד מרתק שהתייחס ישירות למשבר הקודם בניז'ר.
   תוכל לקרוא אותו כאן. תקציר: ברעב של 2005 בניז'ר הממשלה דבקה באדיקות (מכל מיני סיבות, לא כולן פסולות או מופרכות מהיסוד) ברצון להנהיג שוק קפיטליסטי חופשי בניז'ר ולכן מנעה חלוקה של מזון בחינם (אבל כן הסכימה לרמה כלשהי, לא מספקת בדיעבד, של סבסוד) והתעוררה באיחור.

 2. האם לא ניתן לגדל גידולים חקלאיים בתנאים האקלימיים בניז'ר? האם לא שווה להשקיע בתשתיות מים להשקייה ? משלוחים של אוכל זה דבר ברוך אבל גם מוגבל. עדיף להשקיע בפתרון ארוך טווח.

 3. In 2003, Oxfam Belgium produced a poster with a
  picture of an orange drenched in blood. The poster read, "Israel's fruits have a bitter taste…reject the occupation of Palestine, don't buy Israeli fruits and vegetables".[17] Oxfam was widely criticised because of the poster's anti-Israel political message. Following publicity and pressure from the NGO Monitor, Oxfam removed the poster from their web site and Ian Anderson, the chairman of Oxfam International, issued a letter of apology. However, Oxfam maintained its support for products grown in the West Bank and Gaza.[18] Oxfam was criticised for its policy of what has been termed "selective morality" by the pro-Israel organisation NGO Monitor.[19]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *